ADQ600B-48S12B-6LI är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
ARTESYN / Advanced Energy
I lager: 0
Datablad
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 50A 40V - 60V Ingång
ADQ600B-48S12B-6LI
DigiKeys produktnummer
454-ADQ600B-48S12B-6LI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADQ600B-48S12B-6LI
Beskrivning
600W, 36 - 75VIN, 12V@50A, QUART
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, basplatta, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
95,6%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
Quarter Brick
Spänning - ingång (min)
40V
Storlek/dimension
L 2,30" x B 1,45" x H 0,52" (58,4 x 36,8 x 13,3mm)
Spänning - ingång (max)
60V
Leverantörens enhetsförpackning
Quarter Brick
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Ström - utgång (max)
50A
Godkännande myndighet
CE, cUL, TUV, UL
Effekt (Watt)
600 W