SBS75XBLK-BK
DigiKeys produktnummer
2243-SBS75XBLK-BK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SBS75XBLK-BK
Beskrivning
CONN HSG 6POS BLACK
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 Flatstift kraftanslutningar - höljen Ospecifik Svart
Kategori
Kontaktterminering
Crimp
Tillverkare
Anderson Power Products, Inc.
Färg
Svart
Serie
Staplingsriktning
Sida till sida
Förpackning
Bulk
Fästtyp
Återfjädring
Artikelstatus
Aktiv
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Kontaktdonstyp
Ospecifik
Spänningsvärde
600 V
Kontakttyp
Ospecifik
Strömklassning (Ampere)
75 A
Antal positioner
6
Material - isolering
Polykarbonat (PC)
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-20°C-105°C