SM5S30A-Q1
DigiKeys produktnummer
4530-SM5S30A-Q1TR-ND - Remsa och spole (TR)
4530-SM5S30A-Q1CT-ND - Remsbit (CT)
4530-SM5S30A-Q1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SM5S30A-Q1
Beskrivning
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO218AB
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
48,4V Klämma 74A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-218AB
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
74A
Tillv.
Effekt - toppuls
3600W (3,6kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
30V
Inkapsling/låda
DO-218AB
Spänning - genombrott (min)
33,3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
48,4V