LTC6655BHMS8-2.5#TRPBF
DigiKeys produktnummer
505-LTC6655BHMS8-2.5#TRPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
505-LTC6655BHMS8-2.5#TRPBFCT-ND - Remsbit (CT)
505-LTC6655BHMS8-2.5#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LTC6655BHMS8-2.5#TRPBF
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.025% 8MSOP
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,025% 8-MSOP
EDA-/CAD-modeller
LTC6655BHMS8-2.5#TRPBF Modeller
Kategori
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
0,25ppmp-p
Tillverkare
Analog Devices Inc.
Brus - 10 Hz till 10 kHz
0,67ppmrms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - ingång
13,2V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - matning
7,5mA
Referenstyp
Series
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångstyp
Fast
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (Bredd 0,118", 3,00mm)
Ström - utgång
5 mA
Leverantörens enhetsförpackning
8-MSOP
Tolerans
±0,025%
Basproduktens nummer
Temperaturkoefficient
2ppm/°C