LTC3624EDD-3.3#PBF
DigiKeys produktnummer
LTC3624EDD-3.3#PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LTC3624EDD-3.3#PBF
Beskrivning
IC REG BUCK 3.3V 2A 8DFN
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Utgång 2A 8-WFDFN exponerad kontaktyta
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LTC3624EDD-3.3#PBF Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
17V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Förpackning
Rör
Ström - utgång
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
2,25MHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
8-DFN (3x3)
Spänning - ingång (min)
2,7V