LT8640AJUDCM-3.3#PBF
DigiKeys produktnummer
505-LT8640AJUDCM-3.3#PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT8640AJUDCM-3.3#PBF
Beskrivning
IC REG BUCK 3.3V 5A 20QFN
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Utgång 5A 20-WFQFN exponerad kontaktyta, 18 stift
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LT8640AJUDCM-3.3#PBF Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
42V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Serie
Ström - utgång
Förpackning
Rör
Frekvens - switchande
200kHz-3MHz
Artikelstatus
Aktiv
Synkron likriktare
Ja
Funktion
Step-down
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Utgångskonfiguration
Positiv
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Topologi
Inkapsling/låda
Utgångstyp
Leverantörens enhetsförpackning
20-QFN (3x4)
Antal utgångar
1
Basproduktens nummer
Spänning - ingång (min)
2,9V