LT6658BHDE-1.2#PBF
DigiKeys produktnummer
161-LT6658BHDE-1.2#PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT6658BHDE-1.2#PBF
Beskrivning
IC VREF SERIES 6V 0.1% 16DFN
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Serier, dubbel spänningsreferens IC 6 V ±0,1% 16-DFN (4x3)
EDA-/CAD-modeller
LT6658BHDE-1.2#PBF Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
20ppm/°C
Tillverkare
Analog Devices Inc.
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
0,8ppmp-p
Förpackning
Rör
Brus - 10 Hz till 10 kHz
Spänning - ingång
3,5V-36V
Referenstyp
Serier, dubbel
Ström - matning
3,2mA
Utgångstyp
Justerbar (fast)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utgång (max)
6 V
Inkapsling/låda
16-WFDFN exponerad kontaktyta
Ström - utgång
150 mA
Leverantörens enhetsförpackning
16-DFN (4x3)
Tolerans
±0,1%