LT6656AIDC-2.5#TRMPBF
DigiKeys produktnummer
LT6656AIDC-2.5#TRMPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
LT6656AIDC-2.5#TRMPBFCT-ND - Remsbit (CT)
LT6656AIDC-2.5#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT6656AIDC-2.5#TRMPBF
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.1% 6DFN
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,1% 6-DFN (2x2)
EDA-/CAD-modeller
LT6656AIDC-2.5#TRMPBF Modeller
Kategori
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
30ppmp-p
Tillverkare
Analog Devices Inc.
Brus - 10 Hz till 10 kHz
80µVrms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - ingång
3V-18V
Ström - matning
1,5µA
Referenstyp
Series
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Utgångstyp
Fast
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Inkapsling/låda
6-WFDFN exponerad kontaktyta
Ström - utgång
5 mA
Leverantörens enhetsförpackning
6-DFN (2x2)
Tolerans
±0,1%
Basproduktens nummer
Temperaturkoefficient
10ppm/°C