LT6654AHS6-4.096#TRMPBF
DigiKeys produktnummer
505-LT6654AHS6-4.096#TRMPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
505-LT6654AHS6-4.096#TRMPBFCT-ND - Remsbit (CT)
505-LT6654AHS6-4.096#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT6654AHS6-4.096#TRMPBF
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.05% TSOT23-6
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,05% TSOT-23-6
EDA-/CAD-modeller
LT6654AHS6-4.096#TRMPBF Modeller
Kategori
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
2ppmp-p
Tillverkare
Analog Devices Inc.
Brus - 10 Hz till 10 kHz
2ppmrms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - ingång
4,596V-36V
Ström - matning
600µA
Referenstyp
Series
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångstyp
Fast
Spänning - utspänning (min/fast)
4,096V
Inkapsling/låda
SOT-23-6 smal, TSOT-23-6
Ström - utgång
10 mA
Leverantörens enhetsförpackning
TSOT-23-6
Tolerans
±0,05%
Basproduktens nummer
Temperaturkoefficient
10ppm/°C