LT3007ITS8-2.5#TRPBF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Analog Devices Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Analog Devices Inc.
I lager: 0
Datablad
I lager: 358
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 20mA TSOT-23-8
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LT3007ITS8-2.5#TRPBF
DigiKeys produktnummer
LT3007ITS8-2.5#TRPBF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT3007ITS8-2.5#TRPBF
Beskrivning
IC REG LIN 2.5V 20MA TSOT-23-8
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
LT3007ITS8-2.5#TRPBF Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
6 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
PSRR
61dB (120 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
45V
Inkapsling/låda
SOT-23-8 smal, TSOT-23-8
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V