LT1965EMS8E-2.5#TRPBF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Analog Devices Inc.
I lager: 311
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Analog Devices Inc.
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1,1A 8-MSOP-EP
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LT1965EMS8E-2.5#TRPBF
DigiKeys produktnummer
505-LT1965EMS8E-2.5#TRPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
505-LT1965EMS8E-2.5#TRPBFCT-ND - Remsbit (CT)
505-LT1965EMS8E-2.5#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT1965EMS8E-2.5#TRPBF
Beskrivning
IC REG LIN 2.5V 1.1A 8-MSOP-EP
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
LT1965EMS8E-2.5#TRPBF Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
1.1 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
40 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (120 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
20V
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", bredd 3mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
8-MSOP-EP
Spänning - spänningsfall (max)
0,49V vid 1,1A