LT1963AEQ-3.3#TRPBF
DigiKeys produktnummer
505-LT1963AEQ-3.3#TRPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
505-LT1963AEQ-3.3#TRPBFCT-ND - Remsbit (CT)
505-LT1963AEQ-3.3#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT1963AEQ-3.3#TRPBF
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A DDPAK-5
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1,5A DDPAK-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LT1963AEQ-3.3#TRPBF Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
1.5 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
120 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
63dB (120 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
20V
Inkapsling/låda
TO-263-6, D2PAK (5 stift + flik), TO-263BA
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
DDPAK-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,55V vid 1,5A