LT1790BCS6-4.096#TRMPBF
DigiKeys produktnummer
505-LT1790BCS6-4.096#TRMPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
505-LT1790BCS6-4.096#TRMPBFCT-ND - Remsbit (CT)
505-LT1790BCS6-4.096#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT1790BCS6-4.096#TRMPBF
Beskrivning
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Series spänningsreferens IC ±0,1% TSOT-23-6
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LT1790BCS6-4.096#TRMPBF Modeller
Kategori
Brus - 0,1 Hz till 10 Hz
60µVp-p
Tillverkare
Analog Devices Inc.
Brus - 10 Hz till 10 kHz
89µVrms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - ingång
4,6V-18V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - matning
80µA
Referenstyp
Series
Arbetstemperatur
0°C-70°C (TA)
Utgångstyp
Fast
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
4,096V
Inkapsling/låda
SOT-23-6 smal, TSOT-23-6
Ström - utgång
5 mA
Leverantörens enhetsförpackning
TSOT-23-6
Tolerans
±0,1%
Basproduktens nummer
Temperaturkoefficient
25ppm/°C