LT1764AEQ-3.3#PBF
DigiKeys produktnummer
505-LT1764AEQ-3.3#PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT1764AEQ-3.3#PBF
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 3A DDPAK-5
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 3A DDPAK-5
EDA-/CAD-modeller
LT1764AEQ-3.3#PBF Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
1.5 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
200 mA
PSRR
63dB (120 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - ingång (max)
20V
Inkapsling/låda
TO-263-6, D2PAK (5 stift + flik), TO-263BA
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
DDPAK-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,66V vid 3A