LT1763CDE-2.5#PBF
DigiKeys produktnummer
LT1763CDE-2.5#PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT1763CDE-2.5#PBF
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 500MA 12-DFN
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA 12-DFN (4x3)
EDA-/CAD-modeller
LT1763CDE-2.5#PBF Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
PSRR
65dB (120 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Inkapsling/låda
12-WFDFN exponerad kontaktyta
Spänning - ingång (max)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
12-DFN (4x3)
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,45V vid 500mA