LT1762EMS8-2.5#PBF
DigiKeys produktnummer
505-LT1762EMS8-2.5#PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT1762EMS8-2.5#PBF
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 150MA 8-MSOP
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA 8-MSOP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LT1762EMS8-2.5#PBF Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
PSRR
65dB (120 Hz)
Förpackning
Rör
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (Bredd 0,118", 3,00mm)
Spänning - ingång (max)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
8-MSOP
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,4V vid 150mA