LT1129MPST-3.3#PBF
DigiKeys produktnummer
LT1129MPST-3.3#PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LT1129MPST-3.3#PBF
Beskrivning
IC REG LIN 3.3V 700MA SOT-223-3
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 700mA SOT-223-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LT1129MPST-3.3#PBF Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
70 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
90 mA
Förpackning
Rör
PSRR
64dB (120 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, omvänd polaritet
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
30V
Inkapsling/låda
TO-261-4, TO-261AA
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-223-3
Spänning - spänningsfall (max)
0,7V vid 700mA