ADPL42005ACPZ-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADPL42005ACPZ-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADPL42005ACPZ-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADPL42005ACPZ-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADPL42005ACPZ-R7
Beskrivning
500MA HV LDO
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Justerbar 1 Utgång 500mA 8-LFCSP-WD (3x3)
EDA-/CAD-modeller
ADPL42005ACPZ-R7 Modeller
Vilström - (Iq)
900 µA
Ström - drift (max)
1.6 mA
Artikelstatus
Aktiv
PSRR
60dB-50dB (10kHz-100kHz)
Utgångskonfiguration
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal
Utgångstyp
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, läckström, kortslutning
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - ingång (max)
20V
Spänning - utspänning (min/fast)
1,22V
Inkapsling/låda
8-WFDFN exponerad kontaktyta, CSP
Spänning - utgång (max)
Leverantörens enhetsförpackning
8-LFCSP-WD (3x3)
Spänning - spänningsfall (max)
0,6V vid 500mA