ADPL16000AATA+T
DigiKeys produktnummer
505-ADPL16000AATA+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADPL16000AATA+TCT-ND - Remsbit (CT)
505-ADPL16000AATA+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADPL16000AATA+T
Beskrivning
IC REG BUCK 3.3V 0.4V 8TDFN
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Utgång 0,4mA 8-WFDFN
EDA-/CAD-modeller
ADPL16000AATA+T Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
60V
Aktiv
Frekvens - switchande
500kHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Topologi
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
8-TDFN (2x2)
Spänning - ingång (min)
4,5V