ADP7158ACPZ-1.8-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADP7158ACPZ-1.8-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADP7158ACPZ-1.8-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADP7158ACPZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP7158ACPZ-1.8-R7
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 2A 10LFCSP
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 2A 10-LFCSP-WD (3x3)
EDA-/CAD-modeller
ADP7158ACPZ-1.8-R7 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
8 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
14 mA
PSRR
70dB-50dB (1kHz-1MHz)
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
10-VFDFN exponerad kontaktyta, CSP
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V