ADP7142AUJZ-3.3-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADP7142AUJZ-3.3-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADP7142AUJZ-3.3-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADP7142AUJZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP7142AUJZ-3.3-R7
Beskrivning
IC REG LIN 3.3V 200MA TSOT-23-5
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA TSOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
ADP7142AUJZ-3.3-R7 Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
140 µA
Ström - drift (max)
320 µA
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
40V
Inkapsling/låda
SOT-23-5 smal, TSOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
TSOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,42V vid 200mA