ADP7118AUJZ-4.5-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADP7118AUJZ-4.5-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADP7118AUJZ-4.5-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADP7118AUJZ-4.5-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP7118AUJZ-4.5-R7
Beskrivning
IC REG LIN 4.5V 200MA TSOT-23-5
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA TSOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
ADP7118AUJZ-4.5-R7 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
140 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
320 µA
PSRR
88dB-50dB (10kHz-1MHz)
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Spänning - ingång (max)
20V
Inkapsling/låda
SOT-23-5 smal, TSOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
4,5V
Leverantörens enhetsförpackning
TSOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,42V vid 200mA