ADP7105ACPZ-3.3-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADP7105ACPZ-3.3-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADP7105ACPZ-3.3-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADP7105ACPZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP7105ACPZ-3.3-R7
Beskrivning
IC REG LIN 3.3V 500MA 8-LFCSP-WD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA 8-LFCSP-WD (3x3)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ADP7105ACPZ-3.3-R7 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
900 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
1.6 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
60dB-50dB (10kHz-100kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal, mjukstart
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
20V
Inkapsling/låda
8-WFDFN exponerad kontaktyta, CSP
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
8-LFCSP-WD (3x3)
Spänning - spänningsfall (max)
0,35V vid 500mA