ADP2165ACPZ-2.5-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADP2165ACPZ-2.5-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP2165ACPZ-2.5-R7
Beskrivning
IC REG BUCK 2.5V 5A 24LFCSP
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 2,5V 1 Utgång 5A 24-WFQFN exponerad kontaktyta, CSP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ADP2165ACPZ-2.5-R7 Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
5,5V
Frekvens - switchande
250kHz-1,4MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Leverantörens enhetsförpackning
24-LFCSP (4x4)
Spänning - ingång (min)
2,7V