ADP2120ACPZ-1.8-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADP2120ACPZ-1.8-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADP2120ACPZ-1.8-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADP2120ACPZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP2120ACPZ-1.8-R7
Beskrivning
IC REG BUCK 1.8V 1.25A 10LFCSP
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 1,8V 1 Utgång 1,25A 10-VFDFN exponerad kontaktyta, CSP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ADP2120ACPZ-1.8-R7 Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
5,5V
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - switchande
1,2MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Leverantörens enhetsförpackning
10-LFCSP-WD (3x3)
Spänning - ingång (min)
2,3V