ADP2120ACPZ-1.5-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADP2120ACPZ-1.5-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP2120ACPZ-1.5-R7
Beskrivning
IC REG BUCK 1.5V 1.25A 10LFCSP
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 1,5V 1 Utgång 1,25A 10-VFDFN exponerad kontaktyta, CSP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ADP2120ACPZ-1.5-R7 Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
5,5V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ström - utgång
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
1,2MHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
10-LFCSP-WD (3x3)
Spänning - ingång (min)
2,3V