ADP1761ACPZ0.95-R7 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | ADP1761ACPZ0.95-R7 |
Beskrivning | IC REG LINEAR 0.95V 1A 16-LFCSP |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A 16-LFCSP (3x3) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | ADP1761ACPZ0.95-R7 Modeller |
Kategori | Vilström - (Iq) 8 mA |
Tillv. | Ström - drift (max) 11 mA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | PSRR 67dB-35dB (10kHz-1MHz) |
Artikelstatus Aktiv | Styrfunktioner Aktivera, likspänningssignal, mjukstart |
Utgångskonfiguration | Skyddsfunktioner Maximal ström, termisk överlastsutlösare |
Utgångstyp | Arbetstemperatur -40°C-125°C (TJ) |
Antal regulatorer 1 | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - ingång (max) 1,98V | Inkapsling/låda 16-WFQFN exponerad kontaktyta, CSP |
Spänning - utspänning (min/fast) 0,95V | Leverantörens enhetsförpackning 16-LFCSP (3x3) |
Spänning - spänningsfall (max) 0,053V vid 1A | Basproduktens nummer |