ADP1761ACPZ-1.3-R7
DigiKeys produktnummer
ADP1761ACPZ-1.3-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
ADP1761ACPZ-1.3-R7CT-ND - Remsbit (CT)
ADP1761ACPZ-1.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP1761ACPZ-1.3-R7
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.3V 1A 16-LFCSP
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A 16-LFCSP (3x3)
EDA-/CAD-modeller
ADP1761ACPZ-1.3-R7 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
8 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
11 mA
Digi-Reel®
PSRR
67dB-35dB (10kHz-1MHz)
Skyddsfunktioner
Maximal ström, termisk överlastsutlösare
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - ingång (max)
1,98V
Inkapsling/låda
16-WFQFN exponerad kontaktyta, CSP
Spänning - utspänning (min/fast)
1,3V
Leverantörens enhetsförpackning
16-LFCSP (3x3)
Spänning - spänningsfall (max)
0,053V vid 1A