ADP1754ACPZ-1.3-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADP1754ACPZ-1.3-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADP1754ACPZ-1.3-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADP1754ACPZ-1.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP1754ACPZ-1.3-R7
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.3V 1.2A 16-LFCSP
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1,2A 16-LFCSP (4x4)
EDA-/CAD-modeller
ADP1754ACPZ-1.3-R7 Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
800 µA
Ström - drift (max)
1.4 mA
Skyddsfunktioner
överström, övertemperatur, kortslutning, omvänd polaritet, UVLO
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - ingång (max)
3,6V
Inkapsling/låda
16-WQFN exponerad kontaktyta, CSP
Spänning - utspänning (min/fast)
1,3V
Leverantörens enhetsförpackning
16-LFCSP (4x4)
Spänning - spänningsfall (max)
0,2V vid 1,2A