ADP1752ACPZ-1.8-R7
DigiKeys produktnummer
ADP1752ACPZ-1.8-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
ADP1752ACPZ-1.8-R7CT-ND - Remsbit (CT)
ADP1752ACPZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP1752ACPZ-1.8-R7
Beskrivning
IC REG LIN 1.8V 800MA 16-LFCSP
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 800mA 16-LFCSP (4x4)
EDA-/CAD-modeller
ADP1752ACPZ-1.8-R7 Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
800 µA
Ström - drift (max)
1.2 mA
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
3,6V
Inkapsling/låda
16-WQFN exponerad kontaktyta, CSP
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Leverantörens enhetsförpackning
16-LFCSP (4x4)
Spänning - spänningsfall (max)
0,14V vid 800mA