ADP1740ACPZ-1.1-R7
DigiKeys produktnummer
ADP1740ACPZ-1.1-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
ADP1740ACPZ-1.1-R7CT-ND - Remsbit (CT)
ADP1740ACPZ-1.1-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP1740ACPZ-1.1-R7
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.1V 2A 16-LFCSP
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 2A 16-LFCSP (4x4)
EDA-/CAD-modeller
ADP1740ACPZ-1.1-R7 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
800 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
1.8 mA
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal, mjukstart
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Inkapsling/låda
16-WQFN exponerad kontaktyta, CSP
Spänning - ingång (max)
3,6V
Leverantörens enhetsförpackning
16-LFCSP (4x4)
Spänning - utspänning (min/fast)
1,1V