ADP1706ARDZ-3.3-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADP1706ARDZ-3.3-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADP1706ARDZ-3.3-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADP1706ARDZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP1706ARDZ-3.3-R7
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 1A 8-SOIC-EP
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A 8-SOIC-EP
EDA-/CAD-modeller
ADP1706ARDZ-3.3-R7 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
390 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
1.55 mA
Digi-Reel®
PSRR
56dB (1kHz)
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,9mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC-EP
Spänning - spänningsfall (max)
0,63V vid 1A