ADP1706ARDZ-1.8-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADP1706ARDZ-1.8-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADP1706ARDZ-1.8-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADP1706ARDZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP1706ARDZ-1.8-R7
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 1A 8-SOIC-EP
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A 8-SOIC-EP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ADP1706ARDZ-1.8-R7 Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
390 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
1.55 mA
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,9mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC-EP
Spänning - spänningsfall (max)
0,6V vid 1A