ADP151ACBZ-2.5-R7
DigiKeys produktnummer
ADP151ACBZ-2.5-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
ADP151ACBZ-2.5-R7CT-ND - Remsbit (CT)
ADP151ACBZ-2.5-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADP151ACBZ-2.5-R7
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 200MA 4-WLCSP
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA 4-WLCSP (0,76x0,76)
EDA-/CAD-modeller
ADP151ACBZ-2.5-R7 Modeller
Vilström - (Iq)
20 µA
Ström - drift (max)
350 µA
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
4-WFBGA, WLCSP
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
4-WLCSP (0,76x0,76)
Spänning - spänningsfall (max)
0,2V vid 200mA