ADM7172ACPZ-1.8-R7
DigiKeys produktnummer
505-ADM7172ACPZ-1.8-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-ADM7172ACPZ-1.8-R7CT-ND - Remsbit (CT)
505-ADM7172ACPZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ADM7172ACPZ-1.8-R7
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 2A 8-LFCSP-WD
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 2A 8-LFCSP-WD (3x3)
EDA-/CAD-modeller
ADM7172ACPZ-1.8-R7 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
2 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
8.7 mA
Styrfunktioner
Aktivera, mjukstart
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Inkapsling/låda
8-WFDFN exponerad kontaktyta, CSP
Spänning - ingång (max)
6,5V
Leverantörens enhetsförpackning
8-LFCSP-WD (3x3)
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V