AD5246BKSZ100-R2 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Analog Devices Inc.
I lager: 2 450
Datablad
Similar
Renesas Electronics Corporation
I lager: 12 325
Datablad
Similar
Digitala potentiometrar 100k Ohm 1 kretsar 128 uttag I2C Gränssnitt SC-70-6
High Speed Converters by Analog Devices
AD5246BKSZ100-R2
DigiKeys produktnummer
AD5246BKSZ100-R2TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AD5246BKSZ100-R2
Beskrivning
IC DIG POT 100K SC-70-6
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
AD5246BKSZ100-R2 Modeller
Kategori
Minnestyp
Flyktigt
Tillverkare
Analog Devices Inc.
Spänning - källa
2,7V-5,5V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tolerans
±20%
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Temperaturkoefficient (typ)
45ppm/°C
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Monteringstyp
Ytmontering
Avsmalning
Linjär
Leverantörens enhetsförpackning
SC-70-6
Konfiguration
Reostat
Inkapsling/låda
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Antal kretsar
1
Arbetstemperatur
-40°C-125°C