AD5246BKSZ10-RL7
DigiKeys produktnummer
505-AD5246BKSZ10-RL7TR-ND - Remsa och spole (TR)
505-AD5246BKSZ10-RL7CT-ND - Remsbit (CT)
505-AD5246BKSZ10-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AD5246BKSZ10-RL7
Beskrivning
IC DIG POT 10K SC-70-6
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Digitala potentiometrar 10k Ohm 1 kretsar 128 uttag I2C Gränssnitt SC-70-6
EDA-/CAD-modeller
AD5246BKSZ10-RL7 Modeller
Spänning - källa
2,7V-5,5V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±20%
Artikelstatus
Aktiv
Temperaturkoefficient (typ)
45ppm/°C
Arbetstemperatur
-40°C-125°C