AD5114BCPZ10-500R7
DigiKeys produktnummer
AD5114BCPZ10-500R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
AD5114BCPZ10-500R7CT-ND - Remsbit (CT)
AD5114BCPZ10-500R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AD5114BCPZ10-500R7
Beskrivning
IC DIG POT 10K 8-LFCSP-UD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Digitala potentiometrar 10k Ohm 1 kretsar 32 uttag I2C Gränssnitt 8-LFCSP-UD (2x2)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AD5114BCPZ10-500R7 Modeller
Kategori
Minnestyp
Icke-flyktigt
Tillverkare
Analog Devices Inc.
Spänning - källa
1,8V-5,5V, 2,3V-5,5V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±8%
Artikelstatus
Aktiv
Temperaturkoefficient (typ)
35ppm/°C
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Monteringstyp
Ytmontering
Avsmalning
Linjär
Leverantörens enhetsförpackning
8-LFCSP-UD (2x2)
Konfiguration
Potentiometer
Inkapsling/låda
8-UFDFN exponerad kontaktyta, CSP
Antal kretsar
1
Arbetstemperatur
-40°C-125°C