QSH6018-65-28-210
DigiKeys produktnummer
175-QSH6018-65-28-210-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QSH6018-65-28-210
Beskrivning
STEP MOTOR HYBRID BIPOLAR 3.36V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bipolär Stegmotorer Hybrid ramstorlek 24 200.0 steg 2.8 A 3,36VDC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
QSH6018-65-28-210 Modeller
Storlek/dimension
Kvadrat - 2,362" x 2,362" (60,00mm x 60,00mm)
Tillv.
NEMA-ramstorlek
Serie
Diameter - axel
0,315" (8,00mm)
Förpackning
Box
Längd - skaft och lager
0,945" (24,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringshålavstånd
1,856" (47,14mm)
Typ
Hybrid
Termineringstyp
Trådledare
Spoltyp
Bipolär
Arbetstemperatur
-20°C-50°C
Spänning - märkt
3,36VDC
Spolresistans
1.2 Ohms
Strömklassning (Ampere)
2.8 A
Egenskaper
Axel med plan
Steg per varv
200.0
Rotortröghet
570gcm²
Stegvinkel
1,8°
Godkännande myndighet
CE
Precision
±5%