PD60-3-1076
DigiKeys produktnummer
175-PD60-3-1076-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PD60-3-1076
Beskrivning
STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bipolär Stegmotorer Hybrid ramstorlek 24 200.0 steg 2.8 A 3,36VDC
Kategori
Precision
±5%
Tillv.
Moment - håll (oz-in / mNm)
297,38 / 2100
Serie
Storlek/dimension
Kvadrat - 2,362" x 2,362" (60,00mm x 60,00mm)
Förpackning
Bulk
NEMA-ramstorlek
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Trådledare med kontakt
Typ
Hybrid
Arbetstemperatur
-20°C-50°C
Spoltyp
Bipolär
Spolresistans
1.2 Ohms
Spänning - märkt
3,36VDC
Egenskaper
Integrerad regulator, utplanad axel
Strömklassning (Ampere)
2.8 A