PD42-2-1141
DigiKeys produktnummer
175-PD42-2-1141-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PD42-2-1141
Beskrivning
STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bipolär Stegmotorer Hybrid ramstorlek 17 200.0 steg 2 A 24VDC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PD42-2-1141 Modeller
Kategori
Precision
±5%
Tillv.
Moment - håll (oz-in / mNm)
49,56 / 350
Serie
Storlek/dimension
Kvadrat - 1,654" x 1,654" (42,00mm x 42,00mm)
Förpackning
Hölje
NEMA-ramstorlek
Artikelstatus
Aktiv
Diameter - axel
0,197" (5,00mm)
Typ
Hybrid
Längd - skaft och lager
0,945" (24,00mm)
Spoltyp
Bipolär
Termineringstyp
Trådledare med kontakt
Spänning - märkt
24VDC
Egenskaper
Integrerad regulator, utplanad axel
Strömklassning (Ampere)
2 A