PD42-1-1670-CANOPEN_View2
Trinamic PD42-x-1670 Smart BLDC Motors |  Digi-Key Daily
PD42-1-1670-CANOPEN
DigiKeys produktnummer
175-PD42-1-1670-CANOPEN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PD42-1-1670-CANOPEN
Beskrivning
SERVOMOTOR 4000 RPM 24V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
DC-motor Servomotor 4000 varv/min 24VDC
Kategori
Moment - klassat (oz-in/mNm)
8,85 / 62,5
Tillverkare
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Storlek/dimension
Kvadrat - 1,654" x 1,654" (42,00mm x 42,00mm)
Serie
Diameter - axel
0,197" (5,00mm)
Förpackning
Bulk
Längd - skaft och lager
0,866" (22,00mm)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Monteringshålavstånd
0,988" (25,10mm)
Typ
DC-motor
Termineringstyp
Trådledare med kontakt
Funktion
Servomotor
Egenskaper
Integrerad regulator, utplanad axel
Spänning - märkt
24VDC
Arbetstemperatur
-20°C-40°C