PD20-1-1210
DigiKeys produktnummer
175-PD20-1-1210-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PD20-1-1210
Beskrivning
PANDRIVE NEMA08, 24V, 1.75NCM
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bipolär Stegmotorer Hybrid ramstorlek 8 200.0 steg 600 mA 24VDC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PD20-1-1210 Modeller
Kategori
Moment - håll (oz-in / mNm)
2,48 / 17,5
Tillv.
Storlek/dimension
Kvadrat - 0,787" x 0,787" (20,00mm x 20,00mm)
Serie
NEMA-ramstorlek
Förpackning
Bulk
Diameter - axel
0,157" (4,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Längd - skaft och lager
0,591" (15,00mm)
Typ
Hybrid
Monteringshålavstånd
0,630" (16,00mm)
Spoltyp
Bipolär
Termineringstyp
Kontakt
Spänning - märkt
24VDC
Arbetstemperatur
-20°C-50°C
Strömklassning (Ampere)
600 mA
Spolresistans
6.5 Ohms
Steg per varv
200.0
Egenskaper
Integrerad regulator, rund axel
Stegvinkel
1,8°
Rotortröghet
2gcm²
Precision
±5%