MAX8891EXK33+T
DigiKeys produktnummer
175-MAX8891EXK33+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
175-MAX8891EXK33+TCT-ND - Remsbit (CT)
175-MAX8891EXK33+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX8891EXK33+T
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SC-70-6
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SC-70-6
EDA-/CAD-modeller
MAX8891EXK33+T Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
40 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
65dB (10kHz)
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
6V
Inkapsling/låda
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SC-70-6
Spänning - spänningsfall (max)
0,12V vid 120mA (typ)