MAX8887EZK33+T
DigiKeys produktnummer
MAX8887EZK33+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX8887EZK33+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX8887EZK33+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX8887EZK33+T
Beskrivning
IC REG LIN 3.3V 300MA TSOT-23-5
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA TSOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX8887EZK33+T Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
100 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
65 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
60dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SOT-23-5 smal, TSOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
TSOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,15V vid 300mA (typ)