MAX8881EUT18+T
DigiKeys produktnummer
MAX8881EUT18+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX8881EUT18+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX8881EUT18+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX8881EUT18+T
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SOT-6
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA SOT-23-6
EDA-/CAD-modeller
MAX8881EUT18+T Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
10 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, omvänd polaritet, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Spänning - ingång (max)
12V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-6
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,2V vid 50mA