MAX8877EUK33+T
DigiKeys produktnummer
MAX8877EUK33+TR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX8877EUK33+CT-ND - Remsbit (CT)
MAX8877EUK33+DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX8877EUK33+T
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
MAX8877EUK33+T Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
180 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
100 µA
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
6,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,165V vid 150mA (typ)