MAX8869EUE18+T
DigiKeys produktnummer
MAX8869EUE18+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX8869EUE18+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX8869EUE18+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX8869EUE18+T
Beskrivning
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 16TSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Justerbar (fast) 1 Utgång 1A 16-TSSOP-EP
EDA-/CAD-modeller
MAX8869EUE18+T Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
2 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
2.5 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
54dB (100kHz)
Styrfunktioner
Aktivera, återställning, mjukstart
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
16-TSSOP (Bredd 0,173", 4,4mm) exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
0,8V (1,8V)