MAX8860EUA33+
DigiKeys produktnummer
MAX8860EUA33+-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX8860EUA33+
Beskrivning
IC REG LIN POS ADJ 8-UMAX/USOP
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Justerbar (fast) 1 Utgång 300mA 8-uMAX/uSOP
EDA-/CAD-modeller
MAX8860EUA33+ Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,155V vid 300mA (typ)
Tillv.
Ström - utgång
Förpackning
Rör
Vilström - (Iq)
270 µA
Styrfunktioner
Aktivera, felutgång
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, omvänd polaritet, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - ingång (max)
6,5V
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (Bredd 0,118", 3,00mm)
Spänning - utspänning (min/fast)
1,25V (3,3V)