MAX8840ELT33+T
DigiKeys produktnummer
MAX8840ELT33+TTR-ND - Remsa och spole (TR)
MAX8840ELT33+TCT-ND - Remsbit (CT)
MAX8840ELT33+TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAX8840ELT33+T
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 6-DFN
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA 6-µDFN (1,5x1)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MAX8840ELT33+T Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
90 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
78dB-54dB (1kHz-100kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
6V
Inkapsling/låda
6-WFDFN
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
6-µDFN (1,5x1)
Spänning - spänningsfall (max)
0,12V vid 120mA (typ)